Blog

Przyszłość systemu emerytalnego - INFOGRAFIKA

Last modification: 2014-04-15

Jaka przyszłość nas czeka na emeryturze?

Ostatnio wiek emerytalny w Polsce podniesiono do 67 lat.  Czy rząd na tym poprzestanie? Niestety nie! 

Gdy przed stu laty, rodził się system emerytalny zakładano, że świadczenia będą przysługiwały tylko nielicznym. Jednak, wraz z postępem w medycynie długość życia zwiększała się. Jednocześnie rosnąca presja społeczna wymusiła na rządach, obniżanie wieku emerytalnego.

Teraz przyszła pora na odwrócenie tego trendu...

Read more »

Daj sobie szansę!

Last modification: 2013-04-16

Dziś do wygrania w lotto są 3 mln zł. Choć kwota nie jest tak spektakularna, jak w przypadku największych kumulacji, to i tak suma jest olbrzymia.

Taka kwota pozwoliłaby na wygodne, życie z oszczędności. Można by wypłacanie sobie 10 000 zł miesięcznie przez prawie 45 lat (i to z uwzględnieniem inflacji oraz podatku od odsetek). Moje obliczenia: http://inwestuje.info/zycie-z-oszczednosci/kapital_300000000-oproc_600-platnosc_1000000-zwiekszaj_200-podatek_1900

Prawdopodobieństwo wygranej jest jak 1 do 14 000 000, mimo to i tak warto od czasu do czasu spróbować. Choć ci, którzy próbują mają nikłe szanse na wygraną, to ci którzy nie próbują nie wygrają na pewno.

Read more »

Ile trzeba mieć pieniędzy aby nie musieć już nigdy pracować?

Last modification: 2022-09-20

Zastanawialiście się kiedyś: Jaką kwotę oszczędności trzeba mieć aby nie musieć już nigdy pracować? Czy dałoby się ją uzbierać w rozsądnym czasie?

Wiadomo, dla każdego jest to indywidualna kwestia. Jednym wystarczy życie za 5 000 zł miesięcznie, jeszcze inni uważają, że 10 000 zł to mało.

 

Z tego artykułu dowiesz się jak opracować skuteczny plan przejścia na wcześniejszą emeryturę.

Read more »

Nie ryzykuj! Dywersyfikuj!

Last modification: 2013-02-05

O tym, że inwestycje zawsze wiążą się z ryzykiem wie chyba każdy (a przynajmniej powinien wiedzieć). Nawet powszechnie uznawane za bezpieczne lokaty i konta oszczędnościowe, także mogą przynieść stratę. 

Minimalizacja tego ryzyka jest równie ważna jak pogoń za zyskiem, bo co z tego, że jednego miesiąca zyskamy 50%, gdy drugiego stracimy 100%? Istnieje wiele metod zwiększenia bezpieczeństwa inwestycji, ale najskuteczniejszą z nich jest dywersyfikacja.

Read more »

Czekamy na Wasze pomysły!

Last modification: 2013-01-31

Wprowadziliśmy nową funkcję w serwisie - możliwość zgłaszania własnych pomysłów i uwag.

Klikając na niewielki przycisk po prawej stronie. Przejdziecie do formularza, w którym możecie opisywać swoje pomysły na rozbudowę i poprawę serwisu.

Jeśli brakuje Ci jakiegoś narzędzia, kalkulatora nie wahaj się dać nam o tym znać. Przeanalizujemy i rozważymy wszystkie pomysły.

Możesz takż e głosować na pomysły innych. Każdy użytkownik ma 10 głosów na rozdysponowanie pomiędzy już zgłoszone sugestie.

 
Read more »

Inwestycja w nieruchomości. Kiedy się opłaca?

Last modification: 2013-01-28

Nieruchomości są powszechnie uważane za bardzo bezpieczne i zyskowne inwestycje. Mogliśmy się o tym przekonać w ostatnich latach boomu mieszkaniowego.

Czy ta forma lokowania kapitału rzeczywiście jest taka atrakcyjna i ile można zarobić? Postaramy się to przeanalizować krok po kroku...

Read more »

Ile wynosi Twoja inflacja?

Last modification: 2013-01-20

Co jakiś czas GUS publikuje dane o inflacji. Z tych komunikatów dowiadujemy się, że ceny znów wzrosły o kilka procent. No właśnie... kilka procent? 

Inflacja w ostatnich latach waha się w przedziale od 1 do 4%, a zmiany cen sklepach sugerują co innego.

Drożeje wszystko od bułek i czapek, przez wycieraczki samochodowe, na biletach autobusowych kończąc. (W Warszawie cena biletu autobusowego wynosi prawie 5 zł)

Read more »

Emerytalne fantazje

Last modification: 2013-01-10

emerytalna fikcja

Czy można ufać, że państwowe emerytury zapewnią godziwą starość? Czy polski emeryt na starość będzie mógł wreszcie beztrosko cieszyć się życiem? Marne szanse...

Rząd obiecuje gruszki na wierzbie, bo wie nikt go z tego nie rozliczy. Większość z nas przejdzie na emeryturę wiele lat po najbliższych wyborach parlamentarnych. Więc nasze emerytury nie leżą w sferze zainteresowań polityków.

Oczywiście sytuacja może zawsze ulec poprawie z przyczyn niezależnych kolejnych rządów, ale...

Read more »

Nauka inwestowania krok po kroku

Last modification: 2013-01-08

Nauka inwestowania

Marzysz o bogactwie i wolności finansowej? Chcesz rozpocząć inwestowanie lecz nie wiesz od czego zacząć? A może masz za sobą pewne doświadczenia, ale bez większych sukcesów? 

Z tego artykułu dowiesz się jak krok po kroku zagłębiać się w arkana inwestycji kapitałowych.

Read more »

Uważaj! Nie każda lokata pozwoli Ci zarobić.

Last modification: 2013-01-04

Lokaty są powszechnie uważane za bezpieczne inwestycje, chroniące kapitał przed inflacją. Czy rzeczywiście tak jest? Niestety... nie zawsze.

W tym artykule dowiesz się jak sprawdzić, czy wybrana lokata faktycznie chroni Twoje oszczędności. Pozwoli Ci to wybrać właściwą ofertę, która nie tylko obroni Twój kapitał, ale także pozwoli zarobić.

Read more »

8 zasad, które każdy inwestor powinien znać

Last modification: 2013-01-03

Finansowy sukces nie jest zadaniem łatwym. Inwestorzy muszą zmierzyć się z wieloma przeszkodami w drodze na szczyt. Choć nie ma idealnej recepty na sukces, istnieje kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc. 
 
Poniżej prezentujemy osiem zasad, o których należy pamiętać podejmując decyzje inwestycyjne. 
Read more »
older »
© FinansoPolis 2023-2024 All rights reserved. Przed skorzystaniem ze strony zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności.
Loading...