Kalkulator jak długo wystarczy mi szczędności


$
$
%
%
%

To narzędzie powie Ci, jak długo mógłbyś żyć z oszczędności.

obliczanie na jak długo wystarczy mi oszczędności

Jeśli masz spore oszczędności, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak długo wystarczyłyby, gdybyś zrezygnował z pracy. Może mogłbyś wcześniej przejść na emeryturę? To narzędzie odpowie na Twoje pytania.

Narzędzie to nie tylko dzieli Twoje oszczędności na kilka miesięcy i mówi Ci, jak długo starczy. Kalkulator zakłada, że będziesz nadal inwestować i co miesiąc wypłacać tylko niewielką kwotę, aby pokryć swoje rachunki i koszty utrzymania.

Aby dostarczyć najbardziej prawdopodobny wynik, kalkulator uwzględnia docelową inflację i podatki. 

Dzięki temu naprawdę możesz ocenić, czy osiągnąłeś wolność finansową, czy nie. Możesz także bawić się różnymi ustawieniami, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę lub zrobić przerwę w karierze.

Jak działa ten kalkulator?

Kalkulator wykorzystuje koncepcję odsetek złożonych do przeprowadzenia analizy. Kapitał pozostający po każdej wypłacie jest bazą do dalszego obliczania odsetek, które są dodawane do salda oszczędności (zgodnie z wybraną przez Ciebie częstotliwością kapitalizacji). 

Narzędzie działa zgodnie z następującą procedurą, dopóki Twoje oszczędności nie zostaną wyczerpane. 

  1. Odejmij miesięczną kwotę wypłaty od salda oszczędności. 
  2. Oblicz odsetki od pozostałej kwoty oszczędności. 
  3. Odejmij podatek dochodowy od zarobionych odsetek i dodaj uzyskaną kwotę do salda oszczędności. 

Lista pól

Początkowe oszczędności - początkowe saldo oszczędności. 

Miesięczna wypłata - kwota pieniędzy, które potrzebujesz na pokrycie kosztów utrzymania.

Roczne zwiększenie - wartość procentowa rocznego wzrostu kwoty wypłaty. To pole może symulować inflację. Wpisz po prostu średnią wartość inflacji, której oczekujesz (na przykład 2%).

Oprocentowanie - spodziewany średni roczny zwrot z Twoich inwestycji.

Stawka podatkowa - podatek dochodowy w Twoim kraju.

Podobne narzędzia

Możesz znaleźć nasze inne narzędzia przydatne, jeśli myślisz o wcześniejszej emeryturze lub osiągnięciu FIRE. Calcopolis oferuje szereg kalkulatorów dla sprytnych inwestorów. Zaczynając od kalkulatora regularnych oszczędności, kalkulatora stawki oszczędzania, po kalkulator celu oszczędzania, gdzie możesz sprawdzić, jak długo potrwa zgromadzenie określonej kwoty pieniędzy.

Możesz nawet obliczyć potencjalne zmniejszenie wartości Twoich oszczędności z powodu inflacji

Czy kiedykolwiek myślałeś o przejściu na wcześniejszą emeryturę i spokojnym życiu bez martwienia się o finanse? Nasz Kalkulator Financial Independence Retire Early może Ci w tym pomóc. Z cennym wsparciem i profesjonalnymi radami, nasze narzędzie jest zaprojektowane, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Zrób pierwszy krok ku bezstresowej emeryturze, testując nasz kalkulator FIRE już dziś!


Autorzy

Narzędzie stworzone przez Lucas Krysiak w dniu 2022-03-09 18:11:39 | Ostatnio sprawdzone przez Mike Kozminsky w dniu 2023-06-19 12:39:16

© FinansoPolis 2023-2024 All rights reserved. Przed skorzystaniem ze strony zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności.
Loading...