Kiedy Uzbieram Określoną Kwotę Kalkulator


$
$
$
%
%
%

Jak długo zajmie mi uzbieranie upragnionej kwoty?

cel oszczędnościowy

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile czasu zajmie Ci zgromadzenie określonej kwoty, nasz kalkulator celów oszczędnościowych jest właśnie dla Ciebie. 

Narzędzie obliczy liczbę miesięcy potrzebnych do osiągnięcia Twojego celu zgodnie z Twoim planem oszczędzania. Obliczenia uwzględniają wartość miesięcznych wpłat, odsetki naliczane każdego miesiąca oraz podatek dochodowy, który musisz zapłacić.

Kalkulator poda Ci dokładną odpowiedź bez względu na horyzont Twoich oszczędności. Możesz go używać zarówno do celów oszczędnościowych krótko-, jak i długoterminowych. 

Pamiętaj, że dla długoterminowego celu oszczędnościowego mierzonego w latach, możesz ustawić roczny wzrost miesięcznej wpłaty. Ten procentowy współczynnik zwiększy Twoją miesięczną wpłatę po każdym pełnym roku oszczędzania. 

Ta funkcjonalność może symulować przyszłe podwyżki pensji, co pozwoli Ci na znalezienie najbardziej prawdopodobnego wyniku. 

Jak korzystać z kalkulatora celów oszczędnościowych?

Kalkulator ma być łatwy w obsłudze, a wszystkie pola do wypełnienia mają szczegółowe opisy. Niemniej jednak, aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień, poniżej znajduje się szczegółowy opis każdego pola.

Kwota celu

Stała kwota pieniędzy, którą chcesz oszczędzić. Może to być dowolna liczba, niezależnie od tego, jak ambitna!

Zauważ, że wprowadzona kwota odnosi się do dolarów amerykańskich, ale obliczenia są niezależne od waluty, co oznacza, że numeryczny wynik będzie taki sam dla dowolnej innej waluty, takiej jak euro, frank szwajcarski, funt brytyjski czy jen japoński. 

Kwota początkowa

Kwota pieniędzy, które aktualnie posiadasz. Traktuj to jako inwestycję początkową. Nawet mała kwota przyspieszy proces oszczędzania, ponieważ zapewni stały przypływ odsetek od pierwszego miesiąca oszczędzania.

Miesięczne oszczędności

Kwota pieniędzy, którą zamierzasz oszczędzać każdego miesiąca. To pole jest obowiązkowe, ponieważ będzie głównym motorem Twojego gromadzenia kapitału. 

Roczny wzrost

Zdefiniuj, o ile planujesz zwiększyć swoje miesięczne wpłaty każdego roku. Zalecamy ustawienie tego pola dla inwestycji długoterminowych, aby uwzględnić przyszłe podwyżki wynagrodzenia. 

Na długą metę jest to prawdziwa zmiana gry dla Twojego planu oszczędzania. Ludzie często nie doceniają, ile mogą oszczędzić w długim okresie. Wynagrodzenia nigdy nie są stałe z powodu wzrostu Twoich umiejętności i inflacji. 

Stopa procentowa

Oprocentowanie złożone to największy sprzymierzeniec wszystkich oszczędzających. W tym polu wpisz oczekiwaną średnią roczną stopę zwrotu z Twoich inwestycji. 

Kapitalizacja

Częstotliwość kapitalizacji określa, jak często naliczane odsetki będą dodawane do salda Twojego konta. Po operacji kapitalizacji, kwota bazowa dla przyszłych obliczeń odsetek będzie większa dla każdego kolejnego okresu kapitalizacji. Dzięki temu, Twoje gromadzenie kapitału przyspieszy. 

Nasz kalkulator celów oszczędnościowych pozwoli Ci wybrać spośród trzech opcji: miesięcznej, kwartalnej i rocznej.  

Stawka podatkowa

Stawka podatku dochodowego od Twoich zarobków z odsetek. Stawka podatkowa jest stosowana po każdym okresie kapitalizacji i zmniejsza kwotę odsetek dodawanych do salda Twoich oszczędności. 

Ile oszczędzać na miesiąc?

Według najbardziej& nbsp;popularnych wytycznych, najlepiej jest oszczędzać co najmniej 20% swojego wynagrodzenia. Jednak dokładna odpowiedź jest bardzo indywidualna i zależy od Twoich zarobków i celu oszczędzania. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie pieniędzy musisz oszczędzać na miesiąc, aby osiągnąć swój cel, możesz pobawić się różnymi ustawieniami kalkulatora powyżej. 

Zauważ, że nawet małe, ale regularne miesięczne oszczędności mogą się kumulować do dużych wartości w długim okresie. Sprawdź, ile możesz zdobyć oszczędzając $100 na miesiąc lub $500 na miesiąc jeśli dysponujesz większym budżetem.

Porada. Swój współczynnik oszczędności, czyli stosunek oszczędzanej kwoty do miesięcznych dochodów netto obliczysz w naszym kalkulatorze współczynnika oszczędności.

Jak osiągnąć miesięczny cel oszczędnościowy?

Osiągnięcie miesięcznego celu oszczędnościowego nie jest takie trudne, jeśli przestrzegasz najlepszych praktyk.

  1. Ustal realistyczne cele. Oblicz swoje miesięczne koszty życia, a następnie oszacuj, ile potencjalnie możesz oszczędzać każdego miesiąca. 
  2. Utwórz postanowienie, na przykład: Oszczędzam $500 na miesiąc. Nie bądź zbyt surowy dla siebie; w przeciwnym razie nie będziesz w stanie dotrzymać postanowienia.
  3. Najpierw płać sobie, co oznacza, że powinieneś oszczędzić swoją docelową kwotę, jak tylko otrzymasz wynagrodzenie, a następnie zacząć wydawać resztę swoich pieniędzy tylko po odłożeniu oszczędności na bok.
  4. Przyzwyczaj się do tego!

Przydatne narzędzia

Calcopolis to nie tylko to jedno narzędzie. Oferujemy wiele narzędzi online, które pomogą Ci przygotować swój plan oszczędności. Na przykład, regularny kalkulator oszczędności pozwoli Ci określić, ile możesz oszczędzić w określonym okresie.  

Jeśli zastanawiasz się, jak długo oszczędności wystarczą po osiągnięciu swojego celu, sprawdź nasz inny kalkulator.


Autorzy

Narzędzie stworzone przez Lucas Krysiak w dniu 2022-06-11 15:21:45 | Ostatnio sprawdzone przez Mike Kozminsky w dniu 2023-06-19 11:47:11

© FinansoPolis 2023-2024 All rights reserved. Przed skorzystaniem ze strony zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności.
Loading...