Kalkulator wynagrodzeń


Pensja podstawowa
godzin
Godziny nadliczbowe
godzin
Praca w niedziele i święta
godzin

Oblicz ile powinieneś płacić swoim pracownikom (uwzględniając nadgodziny).

Pensja

Kalkulator wynagrodzeń pomaga firmom obliczyć wynagrodzenia brutto swoich pracowników, włączając nadgodziny. Umożliwia również firmom ustalenie przybliżonej płacy pracownika brutto za jeden okres rozliczeniowy.

W tym artykule pokażemy Ci, jak korzystać z Kalkulatora Wynagrodzeń, aby pomóc Ci ustalić, ile musisz zapłacić swoim pracownikom. Wymienimy również powody, dla których to narzędzie może pomóc Ci zarządzać swoim biznesem.

Jak obliczyć wynagrodzenie brutto?

Aby ustalić wynagrodzenie pracownika brutto przy stawce godzinowej, po prostu pomnóż liczbę przepracowanych godzin przez stawkę godzinową.

Użyj następującego wzoru:

Wynagrodzenie = Godziny pracy * Stawka godzinowa 

Na przykład, jeśli pracownik pracuje 170 godzin w jednym okresie rozliczeniowym przy stawce godzinowej 20$, jego wynagrodzenie brutto wynosi 3 400$.

 • Brutto = 170 * 20 = 3,400
 • Brutto = $3,400

Aby obliczyć wynagrodzenie brutto z nadgodzinami, pomnóż liczbę przepracowanych godzin nadliczbowych przez stawkę godzinową za nadgodziny. Następnie dodaj regularną płacę i płacę za nadgodziny.

Wzór wygląda tak:

Brutto = Godziny Pracy * Stawka Godzinowa + (Godziny Nadliczbowe * Stawka za Godziny Nadliczbowe)

Jeśli ten sam pracownik przepracował 40 godzin nadliczbowych przy stawce za nadgodziny 30$, jego wynagrodzenie brutto wynosiłoby 4 600$.

 • Brutto = 170 * 20 (+ 40 * 30)
 • Brutto = 3,400 (+ 40 * 30)
 • Brutto = 3400 + 1,200
 • Brutto = $4,600

Na narzędziu jesteś proszony o wypełnienie trzech różnych sekcji: Standardowe Godziny, Standardowe Godziny Nadliczbowe i Podwójne Godziny Nadliczbowe. Wprowadź wszystkie dane, a kalkulator zrobi matematykę za Ciebie.

Kiedy nasz kalkulator może być pomocny?

Poniżej wymieniamy sytuacje, kiedy nasz kalkulator może być dla Ciebie użyteczny.

 1. Gdy rozważasz ofertę pracy i chcesz porównać wynagrodzenie brutto z innymi ofertami pracy lub z obecną pracą.
 2. Gdy zaczynasz nową pracę i próbujesz obliczyć wynagrodzenie przed opodatkowaniem i innymi potrąceniami.
 3. Gdy negocjujesz podwyżkę wynagrodzenia i chcesz zobaczyć, jak będzie wpływała na wynagrodzenie brutto.
 4. Gdy wypełniasz wniosek o pożyczkę lub kartę kredytową, który wymaga informacji o wynagrodzeniu brutto.
 5. Gdy obliczasz całkowitą kwotę wynagrodzenia za nadgodziny za okres, na podstawie stawki godzinowej i liczby godzin nadliczbowych.
 6. Gdy obliczasz premie, prowizje lub inne formy dodatkowego wynagrodzenia, i potrzebujesz znać wynagrodzenie brutto z uwzględnieniem tych kwot.
 7. Gdy tworzysz budżet i chcesz znać wynagrodzenie brutto za okres, aby ustalić, ile pieniędzy jest dostępnych na wydatki.
 8. Gdy planujesz emeryturę i musisz oszacować wynagrodzenie brutto na pozostałe lata pracy.
 9. Gdy obliczasz podatki od wynagrodzeń i chcesz znać kwotę wynagrodzenia brutto dla każdego pracownika.

Kiedy lepiej płacić za nadgodziny a kiedy zatrudnić więcej osób?

Czas czy pieniądze

Kalkulator Pensji Brutto pozwala szybko i skutecznie obliczyć wynagrodzenie Twoich pracowników z 100% dokładnością. Dzięki tym obliczeniom będziesz mógł ustalić, czy lepiej utrzymać mniej personelu i płacić im za nadgodziny, czy zatrudnić więcej personelu i płacić im dodatkowe pensje.

Na dłuższą metę zatrudnianie nowych pracowników jest bardziej korzystne niż płacenie za godziny nadliczbowe. Jednak nadmierne zatrudnienie nie jest dobrym rozwiązaniem dla:

Biznesu sezonowego

Biznesy sezonowe to przedsiębiorstwa, które są otwarte tylko w określonych porach roku lub mają określone sezony, które są bardziej dochodowe niż inne. Obejmuje to usługi odśnieżania, usługi w miejscach wypoczynkowych, sprzedawców fajerwerków i usługi instalacji świątecznego oświetlenia.

Ponieważ te usługi przynoszą zysk tylko w określonych porach roku, zatrudnienie większej liczby pracowników na pełny etat nie byłoby korzystne. Jeśli praca staje się zbyt chaotyczna lub trudna do zarządzania przez obecnych pracowników, może być taniej zatrudnić pracownika nieetatowego i płacić mu za czas, w którym był zatrudniony, zamiast rocznej pensji.

Przedsiębiorstwa inwestujące w automatyzację procesów

Zgodnie z licznymi badaniami, przedsiębiorstwa inwestujące w automatyzację procesów redukują koszty operacyjne o 40 do 75%. Znacząco minimalizuje to błąd ludzki, co skutkuje bardziej usprawnioną usługą. Zwiększa to również produktywność pracowników we wszystkich działach, ponieważ zastępuje żmudne, ręczne zadania innowacjami, technologią i strategią.

Automatyzacja procesów ma wysokie koszty początkowe, ale ma potencjał, aby wielokrotnie zwrócić inwestycję. Kalkulator wynagrodzeń może pomóc Ci ustalić, czy automatyzacja procesów jest tańsza niż płacenie za nadgodziny lub zatrudnienie pracownika na dłuższą metę.

Jeśli na przykład maszyna kosztuje z góry $10,000, teoretycznie będzie taniej niż płacenie od $2,000 do $3,000 miesięcznie za nadgodziny. Urządzenie zwróci się w ciągu 3 do 4 miesięcy.

Przedsiębiorstwa w stagnacji

Przedsiębiorstwa w stagnacji nie mają potrzeby zatrudniania więcej pracowników. Powinieneś zatrudniać więcej pracowników tylko wtedy, gdy firma ma więcej pracy, niż Twój personel jest w stanie realistycznie obsłużyć w ciągu dnia roboczego.

Znaki, że Twoja firma jest na drodze do stagnacji lub już w niej jest:

 • Ciągły odpływ pracowników z firmy.
 • Organizacji brakuje jasnych celów, kierunku i misji.
 • Firma ma problemy ze znalezieniem nowych klientów.
 • Słabe miesięczne przychody.
 • Pracownicy nieangażowani.

Podczas recesji

W gospodarce recesja to okres, w którym następuje znaczący, rozpowszechniony i przedłużający się spadek aktywności gospodarczej w całym kraju. Okres ten może trwać miesiącami, a nawet latami.

Podczas recesji firmy mogą mieć większe trudności w generowaniu zwykłej sprzedaży, co zmusza właścicieli firm do odpowiedniego cięcia kosztów. Są mniej skłonni do inwestowania w nowe produkty, a pracownicy są często zwalniani, aby uratować firmę przed wydawaniem więcej niż mogą zarobić.

Na pewno Twoja firma doświadczy recesji. Jest to naturalna część cyklu gospodarczego. Jeśli Twoja firma radzi sobie dobrze, nie ma powodu, aby ciąć koszty czy zwalniać pracowników na razie.

Pomimo to warto już teraz zaplanować plan awaryjny, abyś mógł sprostać wszystkiemu, co na Ciebie zostanie rzucone. Naszkicuj kroki, które należy podjąć, takie jak zaostrzenie warunków kredytowych, możliwe cięcia personelu, redukcje wydatków kapitałowych itp.

Potrzebujesz więcej narzędzi? Mamy to, czego potrzebujesz!

Na FinansoPolis znajdziesz więcej kalkulatorów m.in.:

 1. Kalkulator stawek godzinowych: Jest niezbędny dla każdego, kto musi przełączać się między różnymi stawkami wynagrodzenia za czas pracy. Niezwykle użyteczny, czy jesteś właścicielem firmy zarządzającym listą płac, czy osobą, która próbuje zrozumieć swój wypłatę.

 2. Kalkulator stawek rozliczeniowych: Prowadzisz firmę projektową lub pracujesz jako freelancer? Ten kalkulator pomoże Ci ustalić idealną stawkę do obciążenia swoich klientów. Eliminuje zgadywanie, uwzględniając wszystkie te dokuczliwe koszty, takie jak wynagrodzenia pracowników i koszty ogólne.

 3. Kalkulator wskaźnika nieobecności to cenne narzędzie, które może pomóc Ci skutecznie nadzorować swój personel, zapewniając, że poziomy zatrudnienia są optymalne i rozwiązując wszelkie potencjalne problemy związane z nieobecnością pracowników.

Więc jeśli jesteś w misji pełniejszego planowania finansowego, te narzędzia są właśnie tym, czego potrzebujesz, aby przejść na wyższy poziom. Zaufaj nam, wypełnią luki i ułatwią Ci życie!

 


Autorzy

Narzędzie stworzone przez Lucas Krysiak w dniu 2022-11-25 14:04:12 | Ostatnio sprawdzone przez Mike Kozminsky w dniu 2023-09-25 11:15:19

© FinansoPolis 2023-2024 All rights reserved. Przed skorzystaniem ze strony zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności.
Loading...